Wodapalooza élménybeszámoló 1.rész
- Link lekérése
- X
- Más alkalmazások
Wodapalooza 2020 élménybeszámoló 1. rész
Immár három hete, hogy befejeződött életem egyik legnagyobb kalandja, aminek részeként eljutottam Miamiba, a Wodapalooza CrossFit Festival Sanctionals versenyre. Erről a versenyről készítettem egy élménybeszámolót, amit 3 részletben fogok megosztani veletek a következő napokban.
Aki ismer már, az tudhatja, egy ideje járom a kisebb-nagyobb versenyeket bíróként, főleg Európában. A sanctionals versenyek számítanak jelenleg a Games után a legnagyobb presztízsű versenyeknek. Két éve jártam Dubaiban a Sanctionals éra első versenyén, tavaly a szezon kezdetén dolgoztam az Ír CrossFit Filthy 150-n, majd a Norwegian CrossFit Championship után (utólag látva nagyszerű időzítéssel) eljutottam végre Amerikába a Wodapalooza-ra. Arra a versenyre, ami talán csak a Games-szel említhető egy lapon. Tervben volt még az első félévre a German Throwdown, az Athen Throwdown és az ElFit Egypt is, de a vírus krízis átírt mindent. Így marad az élmények felelevenítése!
Szorosan kapcsolódik a beszámolómhoz, hogy nemrég elvesztettük egyik kollégánkat, barátunkat Giancarlo Agostin Di Maria-t. A beszámolót már korábban meg akartam osztani azonban a váratlan halálhíre miatt nem éreztem úgy, hogy akkor helyes lenne egy élménybeszámoló arról a versenyről, ahol utoljára dolgozhattunk együtt a pályán.
Nyugodj békében Barátom!
3 rész, 3 poszt. Így az izolációban töltött időt is jobban kitölti majd az olvasnivaló.
A következőképpen osztottam fel a beszámolómat, hogy a legapróbb részleteket is elmesélhessem és legyen hely a képeknek is.
1. rész: Mi is az a WZA pontosan.
2. rész: Helyszínek-Gauntlet és WZA Strong-Élmény elemek
3. rész: A versenypályán. Bírói munka belülről
Hatalmas élmény volt ez a verseny számomra, de ez ki fog derülni az írásokból alább. Azonban nem a hencegés miatt írom ezeket le nektek, hanem hogy felkeltsem az érdeklődést a minőségi versenyek iránt több aspektusból is. Szervezők ötleteket meríthetnek belőle, versenyzők láthatják, milyen szintekre lehet eljutni, és nemcsak a legprofibbakra vonatkozik ez. A versenyszemélyzet és elsősorban a bírók motiválása az egyik legfontosabb számomra ezekkel az írásokkal. Rátok van leginkább szükség ahhoz, hogy profibb hazai versenyeket tudjunk rendezni mindenki örömére.
Ezért hoztam létre a DTS Judges (Delta Throwdown Service) szakmai közösségi oldalt is, hogy a lehető legprofibban és folyamatosan fejlődve tudjuk majd bemutatni, alkalmazni tudásunkat közvetlen kollégáimmal és egyre bővülő csapatunkkal.
Következzen hát az 1. rész.
Mi is az a WZA pontosan.
Kicsit több mint egy hónapja ért véget a világ egyik legnagyobb CrossFit versenye Miamiban, ahol a Sanctionals bírói csapatban 4 napon át, a világ top női és férfi crossfitereivel dolgozhattam, illetve olyan kollégákkal és vezetőkkel, akik szintén világ élvonalához tartoznak.
A Wodapalooza egy 9 éve futó verseny, amit az utóbbi években megvásárolt a Loud&Live produkciós cég, és tovább fejlesztette egy nagyszabású fitnesz, tavaly óta crossfit fesztivállá. A Loud&Live rendezi továbbá az időközben elnapolt West Coast Classics-ot, a Mayan CrossFit Championship-et, a Brazil CrossFit Championship-et, Madrid CrossFit Championship-et és a Granite Games-t. Szóval elég nagyban nyomják, efelől egy percig nem kételkedhettünk a helyszínen mi sem.
A Wodapalooza-t WZA-nek rövidítik, amit a versenyig mindenhol „ví-zí-éj”-nek hallottam, és én is így használtam. Aztán mikor megérkeztem hamar feltűnt, hogy Amerikában ezt nem értik és nem is így használják. Ott azt mondták egyszerűen, hogy „va-za”. Elsőre furcsa volt de aztán gyorsan ráállt az ember füle.
A fesztivál megnevezés nem véletlen, vagy túlzó jelző. Ez a verseny egy hatalmas fesztivál. Floridában, Miami belvárosában, a Bayfront park teljes területén kerül lebonyolításra. A rendezvényen nagyjából negyvenötezer ember fordult meg idén. Százas nagyságrendű volt a kiállítók száma, és a nagyszámú Games atléta mellett körülbelül 1500 további atléta versenyzett a temérdek kategóriában. Ezen a rendezvényen, a közimert kategóriákon/korosztályokon túl, úgynevezett „adaptive” kategóriákban is rendeznek versenyt. Mozgásukban korlátozott, végtag vesztett, kerekesszékes sportolók mellett érzékszervi sérült, így vak versenyzők is indultak. A WZA egyik head staff-ja maga Kevin Ogar volt, akit onnan ismerhetünk leginkább, hogy egy crossfit versenyen szenvedett súlyos sérülés miatt kényszerült kerekesszékbe és lett a crossfittes adaptív atléták kvázi nagykövete.
A Wodapalooza másik érdekes és izgalmas eseménye a „WZA Strong” és a „Gauntlet”. Ezek a kisérő, de integráns rendezvények nagy tömegeket mozgatnak meg főleg az amatőr sportolók köreiből. Ezekről olvashattok részletesen is a következő részben.
Egyébként a verseny neve ugye a „wod” és a „palooza” szavak összeolvasztásából jön. A palooza jelentése pedig az urban dictionary szerint:
Az első estén, a nulladik napon Matt O’keefe, a Loud&Live vezetője az atlétáknak szóló köszöntőjében elmondta, hogy itt minden róluk fog szólni, hogy ők minél jobban érezhessék magukat. Ez elég látványos volt ugyanis végig eszméletlen hangulat volt minden pályán, és hatlma sizgalmak közt zajoltt minden kategóriában a verseny. Ehhez kellettünk mi bírók és a személyzet többi tagja is, akinek Matt szintén tartott egy köszöntőt az első nap végén. Összecsődítettek minket a Deck nézőterére majd itt köszöntöttek minket a vezető szervezők. Önkéntesek nélkül nincs verseny mondta Matt, mjd megköszönte az elhivatottságunkat, odaadásunkat és a kemény munkánkat, amit évről évre, rendezvényről rendezvényre beleteszünk a versenyekbe.
Jöttek-mentek mindenfelé a crossfitben kisebb-nagyobb hírességek, sztárok, edzők, média szereplők. Akiket a Games közvetítésekben láthatunk, vagy az instán követjük őket. Szinte minden márka, ami számít ki volt települve standdal, és lehetett próbálni, vásárolni, nyerni. Rengeteg akció és nyereményjáték volt a vendorban. Toborzott az Amerikai Légierő Különleges Műveleti csoportja, fodrász szalon üzemelt, és mindenféle finomságot lehetett kapni a kaja udvarban. Ingyen osztogatták a jobbnál jobb paleo snackeket és fehérje italokat, üdítőket és mindent, amire lehet bármi reklámot tenni. Karkötő, napszemüveg, neoprén palack huzat, kulacs és kulcstartó, egyszóval minden! Óriási az amerikai piac, tehát jobban belegondolva ebben nincs semmi meglepő. :D
Korábban a Reebok szponzorálta a versenyt, azonban az utóbbi években egyre több olyan kisebb alternatív márka jelent meg főleg az amerikai piacon, melyek nagy népszerűségre tettek szert újszerű és egyedi megjelenésükkel és hozzáállásukkal, és átvették a nagy márkák helyét jó pár helyen. Idén a Born primitve szolgáltatta a személyzet pólóit, a Nobull pedig lábbelivel látott el minket. Ez a két cég, mint fő szponzorok jóval nagyobb megjelenést kaptak a fesztiválon, de nem voltak kizárólagosak és jelen voltak más márkák is. A Reebok is kiadott egy WZA pack-ot a Nano 9 ből annak ellenére, hogy nem voltak az esemény szponzorai idén. Az eszközpartner a Rogue volt, akinek nem volt hivatalos standja a vendorban, viszont volt pár másik eszközgyártó, aki kitelepült.
Az egész területre jellemző volt a színes dizájn. Mindenhol vibráló rózsaszín, fehér és kék molinók, táblák hirdették: Celebrate Life, Community, Fitness. Mindenfelé szólt a jó zene, és vidámak voltak az emberek. Közvetlen volt mindenki, és rengeteg random beszélgetés, kapcsolat, ismeretség alakult, amit személyesen is tapasztaltam. Sok helyen lehetett kipróbálni hagyományos és újszerű, vagy éppen furcsa eszközöket nyereményekért, kedvezményekért cserébe, de jótékony célból is lehetett mozogni ,például a Battle Cancer standján. Ezek mellett volt egy dedikált, csk a látogatóknak szóló edző pálya, ami egy versenypálya kicsinyített mása volt.Itt olyan hangulatban lehetett wodozni, mintha bent nyomná az ember a nagy versenyen.
Az első napon, csütörtökön ingyenes volt a belépés a fesztivál területére, azonban ezt követően a belépő 65 dollárba került egy napra, míg 160 dollár volt a 3 napos jegy a helyszínen megváltva. A verseny online is közvetítve volt a floelite stream szolgáltató által. Fizetős volt ennek az elérése is.
Hatalmas területen volt maga a verseny, de azon belül is egy jelentős rész volt lekerítve az atlétáknak és a személyzetnek, ahová nézőket nem engedtek be. A versenyzők és a személyzet együtt kb. 3000 fős volt, akiknek az elhelyezése, munkájuk és ellátásuk szervezése is komoly feladatot jelentett. A személyzet több különböző területre oszlott.
Medical, Media, Security, Production, Athlete Recovery, Athlete Relations, Volunteer Relations, Workhorses és Judges részlegekbe voltunk szervezve. Minden részleg más színű pólót kapott, a részlege megjelölésével. A vezetők ruházata egységes volt minden területen. Minden este check-out volt, ahol megkaptuk az új pólót a következő napra.
Elsőre ennyi! Nemsokára jövök a második résszel amiben a verseny helyszínekről, a Guantlet és WZA strong külön versenyekről illetve a különböző élmény elemekről olvashattok majd!
Stay tuned!
- Link lekérése
- X
- Más alkalmazások
Megjegyzések
Megjegyzés küldése